ÚVOD / Blog / Hatchery – intenzivní vzdělávací kurz pro mladé vývojáře

Hatchery – intenzivní vzdělávací kurz pro mladé vývojáře

Hatchery pohledem lektora
Společnost Unicorn pravidelně pořádá vzdělávací kurz zaměřený na mladé a začínající vývojáře. Ti se postupně naučí, nebo si procvičí vybraný programovací jazyk a seznámí se s vývojem moderních aplikací. Dnes je již samozřejmostí, že takovéto aplikace jsou tvořeny "Mobile First", běží v Cloudu a jsou snadno integrovatelné s IoT.
V průběhu kurzu se účastníci dozvědí zejména informace o tvorbě uživatelského rozhraní (vlastní framework uu5), technologii React a programovacím jazyku Ruby. Účastníci kurzu během třídenního workshopu samostatně vyvinou aplikaci, kterou na závěr odprezentují před komisí.
Letošní letní kurz byl nad očekávání úspěšný. Účastníky byli zejména studenti Unicorn College. Studenti měli dobré a použitelné vstupní znalosti. Díky tomu pro ně bylo snadné pochopit a aplikovat nové informace získané v kurzu. Poprvé v historii této výukové aktivity uspěli všichni uchazeči, kterým byla následně nabídnuta práce na některých z projektů společnosti Unicorn. Po absolvování tohoto kurzu bylo zapojení do i komplexních projektů jednoduché a všichni se stali důležitými členy týmu.
Radek Dolejš,
Unicorn Application Framework Chief Evangelist
Jak vidí kurz Hatchery uuApp Developer studenti Unicorn College?
Ondřej Urban (1. místo)
Hatchery byla opravdu fajn záležitost. Lektoři se nebrali příliš vážně a každý den byla sranda. Zároveň, ale dokázali v krátkém čase předat opravdu velké množství zkušeností. Myslím, že právě na Hatchery mi spousta konceptů, které jsme ve škole jen naťukli (hlavně v předmětech Webový front-end a Základy objektově orientovaného programování), začala zapadat a tvořit ucelenou představu o tom, jak vlastně vypadá práce programátora. Byl to opravdu velký posun od jednoduchých skriptů ve škole, ke komplexním aplikacím, které mají vlastní uživatelské rozhraní a běží na skutečném serveru.
Části zabývající se interními postupy Unicornu a systémem Unicorn Universe samozřejmě tak zajímavé nebyly, ale chápu, proč byly součástí kurzu.
Práce, kterou jsem nakonec získal s tématem konkrétní Hatchery úplně nesouvisí. Dnes se věnuji programování aplikačních serverů v Node.js. Koncepty, postupy a techniky, které jsem se na Hatchery naučil, mi v dnešní práci velmi pomáhají, i když fakticky dělám něco jiného.
Petr Pátek (3. místo)
Kurz se mi opravdu líbil, poskytl mi další možnost spojit teorii s praxí. Vzhledem k tomu, že jsem kurz absolvoval po předmětech Webový front-end a Základy objektově orientovaného programování, spoustu informací jsem již slyšel ve škole, takže jsem měl velikou výhodu, oproti ostatním účastníkům, kteří nebyli z Unicorn College. Kurz prohloubil mé znalosti ohledně Reactu, Ruby a CSS. Úplnou novinkou pro mne byl Unicorn Application Framework.
Práce v Unicornu, kterou jsem po absolvování kurzu získal, mne příjemně překvapila. Zatím jsem neměl jediný problém. Kolegové jsou vstřícní a pomůžou, kdykoliv je potřeba. Samozřejmě potěší i fotbálek a šipky na pracovišti.
Jan Bárta (5. místo)
Kurz uuApp Developer se mi moc líbil. Naučil jsem se spoustu nových věcí, poznal nové lidi, seznámil se s firemní kulturou největší softwarové firmy v Česku. A vzhledem k tomu, že je docházka na kurz finančně ohodnocená tak vydělal i nějaké ty peníze.
V prvé řadě jsem se na kurzu zdokonalil v oblastech webových technologií, programování, návrhu webových aplikací a systému Plus4U. Z technologického hlediska jsme se zaměřili na základy programovacího jazyka Ruby, JavaScript a uu5 - frameworku společnosti Unicorn fungujícím nad html5, CSS3 a React.
Po úspěšném absolvování kurzu jsem získal práci jako Web Developer a to přímo v Unicorn College. V současné době pracujeme na přestavbě a modernizaci celého školního webu. To znamená, že se zdokonaluji nejen v programování, ale řešíme i věci jako jsou návrh struktury, design nebo marketing. A tyhle zkušenosti jsou pro mě nejcennější.