ÚVOD / Novinky / Mini Unicorn Day v České Třebové

Mini Unicorn Day v České Třebové

V úterý 26. února jsme v rámci akce Mini Unicorn Day vyrazili na Vyšší odbornou a Střední školu technickou v České Třebové. Na akci jsme doprovázeli naše kolegy a kolegyně z pobočky Unicornu v Hradci Králové.
UNI logo.png

Společně jsme nejprve představili společnost Unicorn a její vize na rok 2019 a následně vysokou školu Unicorn College. Na to poté navázaly přednášky na téma Internet of Things (IoT) a jeho využití v praxi. Účastníci a účastnice akce si s námi kromě prezentací mohli zasoutěžit, vyluštit šifru a vyhrát zajímavé ceny.
Obecné přednášky:
 - Společnost Unicorn a její vize na rok 2019 představil Ondřej Bouška.
 - Vysokou školu Unicorn College představil Miroslav Šíp.
Praktické přednášky:
 - Téma IoT představil Lukáš Bajer.
 - Využití IoT v praxi (konkrétně domácnosti) přiblížil Tomáš Kalina.
Po přednáškách se studenti a studentky dozvěděli více o projektech, jež na Unicorn College realizujeme. V praxi si mohli vyzkoušet například naše IoT projekty nebo se podívat, jak fungují naše interaktivní učebnice a kurzy. Zájemci a zájemkyně si rovněž mohli vyzkoušet brýle pro rozšířenou realitu, Microsoft HoloLens.
Celá akce Mini Unicorn Day se nad očekávání vydařila, a proto bychom chtěli moc poděkovat celému realizačnímu týmu. Za Unicorn College: Jitce Rohelové, Miroslavu Šípovi, Lukáši Bajerovi, Davidu Královi a Jaromíru Tomšů. Za Unicorn: Haně Jančíkové, Lence Hronešové, Ondřeji Bouškovi a Tomáši Kalinovi.
Pokud byste také chtěli zažít den plný přednášek na zajímavá témata, dozvědět se více o našich projektech s možností vyzkoušet si Microsoft HoloLens a mnoho dalšího, pak Vás rádi přivítáme na akci #UCLday, která proběhne v pátek 15.3. přímo na Unicorn College! Zjistěte více zde.
Za Unicorn College a Unicorn,
Marek Beránek & Daniel Ševčík