ÚVOD / Novinky / #UCLday 2019!

#UCLday 2019!

Již tradičně i letos jsme uspořádali interaktivní akci #UCLday. Na této akci se návštěvníci a návštěvnice mohli dozvědět nejen více o studiu na Unicorn College, ale také si poslechnout přednášky na témata z oblasti informačních technologií, statistiky či rozvoje osobnosti. V rámci doprovodného programu účastníci a účastnice akce získali příležitost vyzkoušet si moderní technologie nebo se zastavit u stánku Microsoftu.
Přednášky probíhaly vždy po 20 minutách. Návštěvníci a návštěvnice akce získali možnost na vlastní kůži zjistit, jakým způsobem probíhá výuka na Unicorn College. Po úvodní prezentaci o škole, kterou představil ředitel Unicorn College Marek Beránek, zahájil přednášku na téma zábavné programování Pavel Bory. Po ní následovala přednáška na téma svět čísel od Karla Šafra. Velmi zajímavé téma představil také výkonný ředitel společnosti Vigour, Václav Žárský, a to bez praxe do života nelez. Zájemci a zájemkyně se mohli dozvědět, co od nich očekávají zaměstnavatelé, kde mohou získat první praxi nebo jaké možnosti společnost Unicorn nabízí a jak udělat první krok. Následovala přednáška na téma Internet of Things, které představil Lukáš Bajer. Poslední přednáška byla Zuzany Boháčové, která účastníkům a účastnicím přiblížila téma time a stress management.
Pro účastníky a účastnice byl připraven doprovodný program, v rámci kterého si mohli vyzkoušet práci s Ozoboty, virtuální realitu prostřednictvím HTC Vive nebo zjistit, jaké to je, když se spojí realita a virtuální svět pomocí brýlí Hololens. Zavítat mohli také ke stánku Microsoftu a vyzkoušet si např. Surface Studio, Xbox One kinect a další zařízení. Zjistili také, jak škola spolupracuje s Microsoftem a jaké jeho komerčně využívané technologie se u nás studenti a studentky naučí.
V závěru celé akce proběhlo losování výherce soutěže o roční stipendium na Unicorn College, které si odnesl student střední školy Lukáš Zima. Gratulujeme!
Všem účastníkům a účastnicím děkujeme za účast a těšíme se, že se s Vámi setkáme v září při zápisu do prvního ročníku.