ÚVOD / Novinky / Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture!

Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture!

Již tradičně i tento semestr jsme uspořádali úspěšnou konferenci Unicorn College Open. Konference byla tentokrát věnována tématu Mobile-First IoT-Ready Cloud architecture. Návštěvníci konference měli příležitost dozvědět se více o této softwarové architektuře od předních odborníků společnosti Unicorn, kteří ukázali jak Mobile-First IoT-Ready Cloud Architecture umožňuje vytvářet moderní aplikace tak, aby se tvůrci mohli soustředit zejména na funkčnosti, které zákazníkům přímo přidávají hodnotu.
Konferenci zahájil Vladimír Kovář a Marek Šťastný, kteří tuto softwarovou architekturu představili posluchačům na názorných příkladech. Prezentovali například možnost využívání stejných komponent napříč aplikacemi Unicornu jako jsou např. uuBookKit, uuCourseKit či uuWebKit. Společně také představili fungování aplikace Goodymat. Po následné krátké pauze, která byla zakončena hudebním vystoupením talentovaného žáka pražské konzervatoře se slova ujal Michal Zajac, který představil business model aplikace. Téma návrhu a tvorby API aplikace následně rozvinul Pavel Valenta. Následovala prezentace Ondřeje Čapka na téma návrh a tvorba uživatelského rozhraní. Na něj navázal Jan Šibil, který posluchačům přiblížil problematiku nasazení a provozu aplikace v uuCloudu. V závěru přednášek Unicorn College Open promluvil Miloš Vodrážka na téma uuBusiness Territory jakožto virtuální prostor pro podnikové informační procesy a Radek Dolejš na téma integrace uuApp s uuBusiness Territory.
Na konci každé konference Unicorn College Open bývá tradicí, že si vybraní účastníci odnesou domů hodnotné ceny. Letos si dva účastníci odnesli domů elektrickou koloběžku.
Níže si můžete prohlédnout několik fotografií z konference. Další fotografie a videozáznamy budou k nahlédnutí již brzy.
Vladimír Kovář a Marek Šťastný
Michal Zajac
Pavel Valenta
Ondřej Čapek
Jan Šibil
Miloš Vodrážka
Radek Dolejš
Hudební vsuvka - student Pražské konzervatoře