Softwarové inženýrství a big data

Láká vás vedle světa vývoje software i svět big data, business intelligence, internetu věcí nebo třeba umělé inteligence? Pokud ano, pak je pro vás náš navazující magisterský studijní program Softwarové inženýrství a big data tou správnou volbou. S využitím nejmodernějších postupů, technologií i zkušeností potvrzených tisící projekty realizovanými skupinou Unicorn se u nás naučíte vše potřebné k tomu, abyste se stali odborníkem zejména v oblasti big data a softwarové architektury obrovských softwarových řešení.
Zvládnete
efektivně sbírat,
třídit a zpracovávat
velká data
Pochopíte svět
softwarové architektury
rozsáhlých aplikací
Stanete se
softwarovým architektem, který
bude žádaný po
celém světě
Získáte možnost
zapojit se do
špičkových projektů
v ČR i v zahraničí
Naši absolventi získají vynikající základ pro zastávání pozic softwarových architektů, big data a business intelligence specialistů v široké škále institucí, zejména v bankách, IT společnostech, pojišťovnách, poradenských společnostech, energetice, průmyslu nebo ve státní správě. Program je možné studovat v českém jazyce v prezenční formě studia či v módu Work&Study. Standardní doba studia je 2,5 let.
Program je možné studovat po úspěšném absolvování bakalářského studia.
Součástí studia je povinná praxe v délce 12 týdnů, kterou je možné vykonat u některé z našich partnerských společností.

Chcete se dozvědět víc?

informace_o_skole_Ing.png
Informace o škole;Kdo vlastně jsme?
Chcete se dozvědět něco o Unicorn College? Čemu věříme, jak fungujeme a co od nás můžete čekat? I pro nás je důležité abyste věděli do čeho jdete a věřili, že úspěch na trhu práce není náhoda. A my? My dokážeme, že na to máte!
prijimaci_rizeni_Ing.png
Přijímací řízení;Jde to i jinak
Přijímačky na Unicorn College vás možná překvapí. Naším cílem není z vás ždímat hluboce uložené vědomosti. Zajímá nás motivace, očekávání a vše potřebné si povíme během krátkého přijímacího pohovoru.
skolne_Ing.png
Školné na Unicorn College;Cena, úhrady, slevy
Dobré vzdělání má svou cenu. A to platí i u nás. Ale umíme vyjít vstříc a máme unikátní stipendijní programy. Zde najdete vše důležité ohledně cen, plateb, možných slev i odkazy na prospěchová i jiná stipendia.
kde_nas_najdete_Ing.png
Kde nás najdete;Kontakty
Chcete zavolat na studijní oddělení? Nebo se k nám chystáte osobně? Volejte, pište nebo si prostě domluvte schůzku. U nás jste vítáni. Vždycky. Kousek od centra, kousek od parku Na Parukářce. To je Unicorn College.
At_vam_nic_neutece_Ing.png
Ať vám nic neuteče;Důležité termíny
Chcete vědět, kdy je nejbližší termín přijímacího řízení? Zajímají vás stipendijní testy? Nebo hledáte, kdy se přijít podívat na Den otevřených dveří? Všechny důležité termíny najdete přehledně na jednom místě.
prihlaska_Ing.png
Přihláška ke studiu;Zbývá jen krůček!
Jste na nejlepší cestě stát se studenty Unicorn College. Už jen pár kliknutí, vyplnit přihlášku a zbytkem cesty vás už provedeme. Pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme!

Mód Work&Study

V módu Work&Study je výuka v rámci semestru rozložena tak, aby ji bylo možné časově skloubit se zaměstnáním.
Výuková část je rozdělena na:
  • Pravidelnou výuku (2 dny v týdnu v čase 18:00 - 21:00).
  • Víkendovou výuku (4 víkendy).
Během zkouškového období, které trvá 6 týdnů, musí studenti dále absolvovat workshopy / hackatony z 2 předmětů, které budou organizovány o víkendu. Úspěšným dokončením těchto workshopů / hackatonů získá student zkoušku. U zbylých 2 předmětů zkoušky proběhnou v termínech jak v podvečerních hodinách, tak o víkendu.

Vyučované technologie

SQL, NoSql, MongoDB, Hadoop, Spark, Teradata, Big Data, Cloud computing, Unicorn Application Framework, uu5, NodeJS, JavaScript, Azure, DAQ systémy, IoT, MQTT, AMQP, BigClown, Lora, SigFox, NB-IoT, Raspberry Pi, Python, Arduino, PLC, GIS, Datawarehouse, OLAP, OLTP, Business Intelligence.
line.png
Studijní program Softwarové inženýrství a big data jsme od začátku připravovali s našimi partnery. Ptali jsme se u těch největších českých bank, pojišťoven, konzultantských společností nebo technologických leaderů (Microsoft), jací lidé jim budou chybět za pár let. Co by měli umět specialisté, kteří budou rozumět datům, analýze a komplexní tvorbě software. Zakomponovali jsme i trendy, které se projevují na stovkách projektů Unicornu po celé Evropě.
Výsledkem je program, po jehož absolvování budete velmi dobře rozumět businessu vybraného odvětví, získáte výjimečnou a dlouhodobou perspektivu na trhu práce. Zvládnete ty nejmodernější technologie i přístupy k práci s daty. A hlavně – budete moct dělat práci, která vás bude bavit!
Na tento navazující magisterský program se může přihlásit jakýkoliv absolvent bakalářského studia. Není rozhodující, na jaké škole a v jakém termínu Bc. titul získal (doporučujeme technicky orientované VŠ).
I když je studijní program označen jako magisterský, po jeho úspěšném absolvování získáte titul inženýr (Ing.)
line.png

Doporučený časový plán studia

1. ročník
Předmět
Semestr
Typ předmětu
Počet kreditů
zimní
povinný
9
zimní
povinný
9
zimní
povinný
3
Povinně volitelný předmět
zimní
volitelný
9
letní
povinný
9
letní
povinný
9
letní
povinný
6
Volitelný předmět
letní
volitelný
6
2. ročník
Předmět
Semestr
Typ předmětu
Počet kreditů
zimní
povinný
6
zimní
povinný
12
zimní
povinný
6
Povinně volitelný předmět
zimní
volitelný
6
Praxe
letní
povinný
30
3. ročník
Předmět
Semestr
Typ předmětu
Počet kreditů
zimní
povinný
6
zimní
povinný
24
Státní závěrečné zkoušky
zimní
povinný
0
Obhajoba diplomové práce
zimní
volitelný
0

Povinně volitelné přeměty

I. Skupina (1. semestr)
Předmět
Semestr
Počet kreditů
povinně-volitelný
9
povinně-volitelný
9
povinně-volitelný
9
povinně-volitelný
9
II. Skupina (3. semestr)
Předmět
Semestr
Počet kreditů
povinně-volitelný
6
povinně-volitelný
6
povinně-volitelný
6